درب و پنجره upvc چیست؟ چه ویژگی هایی دارد؟

در گذشته برای ساخت درب و پنجره از چوب، آهن یا آلومینیوم استفاده می کردند اما رفته رفته با پیشرفت علم انسان ها توانستند با چیزی غیر از این موارد به ساخت درب و پنجره بپردازند که مزیت های بیشماری دارد. PVC و پس از آن UPVC دو موردی هستند که درصنعت ساختمان سازی بسیار کاربرد دارد. در ادامه بیشتر در خصوی ویژگی های مثبت در و پنجره UPVC صحبت خواهیم کرد. 
 
 درب و پنجره upvc چیست؟ چه ویژگی هایی دارد؟  
 
مزایای استفاده از درب و پنجره UPVC چیست؟
 درب و پنجره upvc  از پروفیل هایی از جنس UPVC ساخته می شوند. این نوع از درب و پنجره ها با مواد وینیلی بسیار سخت عرضه می گردند و ویژگی های مفیدی دارند. از جمله آنکه عایق سر و صدا، و سرما و گرما می باشند و در برابر رطوبت و آب باران مقاوم بوده، وغیرقابل نفوذ در برابر آلودگی هستند، به علاوه صرفه جویی در انرژی داشته و ایمن می باشند.

کاربرد درب و پنجره UPVC چه مزایایی دارد؟
طراحی و ساخت این پنجره ها کاملا شخصی است و متناسب با هر نوع خانه مسکونی یا محل تجاری و اداری و بیمارستانی انجام پذیر است. مواد مورد استفاده در درب و پنجره UPVC قوی و سخت هستندگرانول ها و مواد لازم UPVC در اکسترودرها ذوب شده و بوسیله فشار تزریقی از ماردون ها به داخل قالب های مربوطه به شکل پروفیل های قابل استفاده در صنعت در و پنجره سازی در می آیند. . این پروفیل ها با توجه به ابعاد و شکل پنجره ها برش داده می شوند و به یکدیگر متصل می شوند. ساخت انواع در و  پنجره upvc  با ابعاد و اشکال و رنگ ها و طرح های متنوع امکان پذیر است و مناسب کار های ساختمانی برای انبوه سازان و سازندگان مسکن می باشد.
 
 درب و پنجره upvc چیست؟ چه ویژگی هایی دارد؟   
UPVC چیست؟
کلمه UPVC مخفف عبارت Unplasticesd Poly Vinyl Choloride می باشد، و به آن اشاره می کند که این ماده آنقدر سخت است که گویا از رده پلاستیک ها خارج شده است. ماده اولیه ساخت درب و پنجره UPVC ، یک نوع ترموپلاست مدرن، متشکل از مشتقات اصلی نمک طعام با 75 درصد و نفت با 43 درصد است که جزیی از خانواده بزرگ پلیمرها به شمار می رود. در فرآیند تولید، افزودنی هایی چون ضربه گیرها یا Impact Modifires ، مواد ضد احتراق یا Heat Stailizers، پرکننده ها یا Fillers و روان کننده های صنعتی به این دو ماده اضافه می شود که ترکیب جدیدی از ماده اولیه pvc را به وجود می آورد ولی به علت خواص فیزیکی متفاوت، اصطلاحا به آن یک ماده غیر پلاستیکی اطلاق می شود.
 
 درب و پنجره upvc چیست؟ چه ویژگی هایی دارد؟  
 
مزایای استفاده از پروفیل های یوپی وی سی یا UPVC کدام است؟
انواع پروفیل های یوپی وی سی در ساخت قاب درب و پنجره UPVC کاربرد فراوان دارد.  خرید درب و پنجره upvc  و استفاده از آن ها به علت سودمندی هایی است که این جنس از پروفیل ها از آن برخوردارند، که در ادامه آورده شده اند:
1 -مقاوم در برابر اشعه ماورای بنفش یا UV و حذف اثرات مخرب آن
2 -ثبات رنگ در برابر نور خورشید
3 -کاهش هزینه های ساختمان
4 -صرفه جوئی در مصرف انرژی تا 40حدود درصد
5 -کاهش آلودگی صوتی بین 30 تا 40 دسی بل
6 – درزبندی کامل
7 - جلوگیری از ورود دود و آلودگی هوا
8 -جلوگیری از ورود رطوبت و گرد وخاک به داخل ساختمان
9 -عایق سرما و گرما مناسب برای مناطق سردسیری یا گرمسیری
10- کانال تخلیه آب به دلیل ایجاد سوراخ های تخلیه باران در آن
11- وزن کم و سبک
12- کاهش تابش سرد یا جلوگیری از تغییر در ضریب انتقال حرارت
13- پایین بودن ضریب انبساط خطی
14- مقاومت در برابر مواد شیمیایی، پوسیدگی، آفت حشرات
15- نفوذ ناپذیری و جلوگیری از لرزش شیشه ها
16- امکان نصب شیشه های تک، دو یا سه جداره در قاب درب و پنجره UPVC
17- عدم نیاز به رنگ آمیزی
18- مقاوم در برابر باد، باران، طوفان های شدید
19- شست و شوی راحت
20- ایمن در مقابل سرقت
21- غیر قابل اشتعال
22- بازیافت پروفیل های مصرف شده به مقدار صد در صد در تولید دوباره پروفیل
23- قابلیت استفاده از روکش های رنگی مختلف و یا با طرح چوب و دیگر طرح ها
24- نصب و تعویض راحت بدون تخریب جای پنجره در روی دیوار
25- مناسب از نظر قیمت
26- مدرن و شیک و بادوام
27- قابلیت ساخت طرح های گوناگون و اشکال هندسی مختلف از قبیل چهارگوش، قوسی و دایره ای
28- قابلیت بازشدن پنجره از 6 جهت مختلف که طرح های مختلف زیر را در بر می گیرد:
- پنجره ثابت (Fix)
- پنجره یک جهت باز شو از بالا (Tilt)
- پنجره یک جهت باز شو از پهلو (Turn)
- پنجره دو جهت باز شو از بالا (Tilt & Turn)
- پنجره کشویی (Sliding)
- پنجره فولکس واگنی (Tilt & Slide)
- پنجره آکاردئونی (Folding)
 
  درب و پنجره upvc چیست؟ چه ویژگی هایی دارد؟  
 
ساخت درب و پنجره UPVC چگونه انجام می شود؟
در محاسبه و طراحی این پنجره ها از نرم افزارهای بسیار پیشرفته استفاده می شود. اپراتورها مشخصات مناسب برای هر پنجره در این نرم افزارها را وارد می کنند. این مشخصات متناسب با تمام نیازهای ساختمان های مدرن است و صرفه جویی در انرژی در آن ها در نظر گرفته می شود. سپس طراحی پنجره ها با ترکیب آخرین طراحی های مدرن با زیبایی شناسی شیک و دلپذیر قابل انجام است. سپس می توانید نوع پروفیل ها را با توجه به طیف گسترده ای از رنگ ها و بافت ها و مدل ها انتخاب کنید. پس از اتمام طراحی و انتخاب نوع پروفیل، تولید درب و پنجره UPVC مورد نیاز شما در کارگاه تولیدی آغاز می شود و  فروش و نصب پنجره upvc  با توجه به تمام نکات بالا صورت میگیرد.

عمر مفید پنجره های UPVC تا چه مدت می باشد؟
کارشناسان می گویند که 20 تا 25 سال عمر مفید در و پنجره های یوپی وسی هستند که کاملا ثابت و استوار باقی می مانند. پس از آن امکان تغییر رنگ پنجره های رو به آفتاب و تحت اشعه زیاد وجود دارد که از سفیدی به سمت کمی زردی تغییر یابد. در مناظق بسیار گرم که پنجره ها مدت زیادی تحت تابش تا 50 درجه باشند، پس از 15 سال ممکن است کمی تابیدگی در راستای پروفیل ها ایجاد شود، البته اگر در هنگام ساخت درب و پنجره UPVC گالوانیزه های مناسب در داخل پروفیل نصب شوند، این امکان از بین می رود.


برچسب ها :

درب و پنجره upvc

پنجره upvc

فروش و نصب پنجره upvc

خرید درب و پنجره upvc