دلایل نیاز به نصب دوربین مداربسته در اماکن مختلف

امنیت در تمام حوزه های زندگی و در قبال تمام مسایلی که جان و مال افراد را تهدید میکنند امری بسیار مهم و غیر قابل انکار است. این اهمیت، هم در فضاهای مسکونی و هم در محیط های تجاری و… کاملا قابل درک است. اگرچه سیستم نظارتی استفاده از نگهبان تا حدودی موجبات ایجاد امنیت را در فضاهای بخصوص تجاری فراهم آورده است، لکن این عنصر حفاظتی به حد کافی گسترده نیست تا بتواند از تمامی محدوده و به نحو احسن حفاظت کند. این درست جایی است که اهمیت نصب  دوربین مداربسته  رخ می نماید.
 
   

امروزه متاسفانه جرایم به یکی از حادترین مشکلات جامعه بشری تبدیل شده و هر روز شاهد وقوع انواع جرایم خصوصا سرقت هستیم که حریم امن شهروندان را شکسته، امنیت و حرمت جامعه را مختل می کند. سرقت، یکی از شایع ترین و قدیمی ترین جرایمی است که بشر از دیرباز تاکنون با آن مواجه بوده است. یکی از راهکارهای پیشنهادی برای کاهش سرقت، از بین بردن فرصت های مناسب برای سارقین است. به عبارتی اتخاذ روش هایی برای پیشگیری از سرقت که اساسی ترین مولفه اهمیت نصب دوربین مدار بسته است.

مهم ترین وظیفه دوربین های مداربسته حفظ امنیت و کنترل اتفاقات مکانی است که در آن نصب می شوند. با این حال، دوربین های مدار بسته در هر مکانی با منظوری متفاوت نصب می شود. مثلا در یک بانک برای جلوگیری از سرقت و در یک منطقه شکاری حفاظت شده برای حفاظت از گونه های در حال انقراض؛ ممکن است دوربین مدار بسته نصب شود.
امروزه دوربین های مداربسته در انواع مکان ها و کاربردهای مختلف استفاده می شوند از جمله در صنایع، مکان های عمومی نظیر پارک ها و فروشگاه ها، استادیوم ها و مکان های امنیتی و نظامی و… که راهنمایی جهت انتخاب درست دوربین با توجه به کاربرد آن و  فروش و نصب دوربین مداربسته  نیز برعهده کارشناسان مربوطه می باشد.

در ذیل به چند نمونه از دلایل فراوان اهمیت نصب دوربین مدار بسته اشاره می کنیم:
 
 دلایل نیاز به نصب دوربین مداربسته در اماکن مختلف   
 
• ترساندن مجرمین
دوربین مداربسته ای که در محل های مناسب نصب شده باشد مجرم احتمالی را بر آن می دارد تا از انجام جرم دست بردارد و محل دیگری که ضریب امنیتی پایین تری دارد را برای انجام جرم انتخاب نماید.

• جلوگیری از سرقت 
طبق مطالعات انجام شده در صنایع کوچک نصب دوربین مداربسته میزان متضرر شدن از بابت سرقت های درونی و بیرونی را به نصف کاهش می دهد.
 
• افزایش بهره وری
بهره وری نیروی کار بزرگ ترین دغدغه ای است که امروزه تجارت و صنعت با آن مواجه است . سیستم های نظارت تصویری کمک می کنند تا حتی در هنگامی که شما ( به عنوان مدیر مجموعه ) در محل حضور ندارید افراد بهترین رفتار کاری را از خود نشان دهند .

• کاهش مسئولیت و بدهی
بسیاری از مجرمین به دنبال کسب سود از طریق ایجاد ادعاهای دروغین علیه شرکت ها می باشند . بدون داشتن شواهد برای دفاع از خود مسئولین این شرکت ها ممکن است بعضاً محکوم به پرداخت هزینه های گزافی شوند . دوربین مداربسته راهی موثر برای جلوگیری از این وقایع به شمار رفته و علیه چنین ادعاهایی مفید خواهد بود .

• محافظت از اطلاعات
رقبای شما همواره حاضرند هزینه های بالایی را برای اشراف و آگاهی از اسرار شرکت شما بپردازند . دوربین هایی که با استراتژی دقیق نصب شده باشند از دسترسی آن ها و هم چنین قصد آن ها برای سرقت اطلاعات شما جلوگیری می کنند.

• مدیریت از راه دور
بسیاری از سیستم های امنیتی تصویری مجهز به نرم افزارهایی هستند که قادرند تاسیسات و اماکن متعددی را از یک نقطه رویت کنند . چنین قابلیتی هزینه تجهیزات و هزینه های اضافی مدیریتی شما را به طور قابل ملاحظه ای کاهش داده و به مدیران این امکان را می دهد تا علی رغم درگیری های زمانی و مکانی بر کل محیط کار خود نظارت نمایند.

• ساده سازی عملیات
نظارت تصویری معمولاً در کارخانجات اماکن تولیدی و اجرایی برای مشاهده و نظارت تجهیزات و شناسایی سریع مشکلات که ممکن است تاخیرات یا دشواری هایی را برای روند تولید به همراه داشته باشد به کار می رود . هم چنین به عنوان چشم بیداری برای ایجاد تاثیر مثبت در روند تولید و حصول اطمینان از تجهیز مناسب عوامل تولید در محیط کار به کار می رود .
 
  دلایل نیاز به نصب دوربین مداربسته در اماکن مختلف  

• آرامش خاطر
مدیران مشاغل و صاحبان منازل در نهایت به دنبال آرامش خاطری هستند که در نتیجه محافظت از دارایی هایشان و تامین محیط امن و مطمئن برای کارکنان ، دوستان و خانواده شان به دست می آید و این که در هنگام وقوع حوادث احتمالی قادر باشند تا فرد یا افراد مختلف و مقصر را به مراجع قضایی معرفی کند. تحقق این امر تنها توسط یک سیستم نظارت تصویری میسر خواهد شد.
 
• کمک رسانی در مواقع اورژانس
از منظر امنیت اجتماعی، اوپراتورهای ناظر بر تصاویر سیستم های امنیتی می توانند در مواقع مشاهده فردی که در خیابان به علت بیماری و یا بر اثر یک حادثه (برای مثال درگیری با یک دزد) به کمک پزشکی احتیاج دارد با مراکز خدمات پزشکی تماس بگیرند. این فراخوانی کمک برای افراد اجتماع می تواند به عنوان یکی از مزایای عمده سیستم های نظارتی تلقی شود.
 
• مدیریت مکان
سیستم های نظارتی می توانند برای مدیریت اماکن عمومی مورد استفاده قرار گیرند. این دوربین ها می توانند در مواردی همچون یافتن اطفال گمشده، نظارت بر ترافیک، در جلسات عمومی، در اماکنی که پلیس نیاز به مراقبت بیشتر دارد و همچنین در مواردی که زنگ خطر به صدا در آمده است و … به کار برده شوند.
 
• جمع آوری مدارک و شواهد
اگر در اطراف محل کار شما یا خانه تان جرمی رخ دهد، می توانید از فیلم های موجود برای شناسایی مجرم و تجزیه و تحلیل حادثه استفاده کنید. این مدارک می تواند به قاضی برای صدور حکم صحیح و سریع کمک کند.
 
• تحت نظر قرار دادن مناطق پرخطر
کارخانه ای که در آن مواد خطرناکی نگهداری می شود، محدودیت در عبور و مرور افراد، نظارت شبانه روزی دلایلی است که می تواند با نصب یک دوربین مداربسته، مکان را زیر نظر گرفت. درنتیجه نگرانی برای بروز خطر چه برای افراد چه برای مکان کاهش می یابد.
 
• کنترل اتاق خواب کودک
اگر کودکی دارید که تنها در اتاقش می خوابد و می خواهید بدون آن که سروصدایی ایجاد کنید، از وضعیت فرزندتان در هر لحظه باخبر شوید. نصب یک دوربین مداربسته به شما کمک شایانی می کند.
 
سخن آخر 
در آخر برای تجربه احساس امنیت بیشتر چه در خانه، چه در محیط کار از نصب دوربین مداربسته غافل نشوید. هزینه ای که یک بار برای  خرید دوربین مداربسته  پرداخت می کنید، هم به امنیت روانی شما کمک خواهد کرد و هم امنیت مالی شما را تا حدود زیادی تضمین می نماید.

برچسب ها :
دوربین مداربستهفروش و نصب دوربین مداربستهخرید دوربین مداربسته