خشکشویی مبل و فرش در منزل

شستشوی قالی و مبلمان و موکت در محل با دستگاه و بدون آب ریزی
نفوذ گرد و غبار موجود در هوا ، ریختن غذا ، خوراکی ها ، چای و نوشیدنی ها بر روی مبلمان ، تخت ،  و ... امری است طبیعی ، پس برای تمیز شدن محیط اطرافمان نیاز به شستشوی وسایل ذکر شده میباشد . اما گاهی استفاده از آب در هنگام شستشو باعث خراب شدن وسایلی چون تشک تخت ، مبل و ... میشود و در این مواقع  است که خشکشویی کابردی ویژه  برای ما خواهد داشت . اکثر  قالیشویی  ها گزینه خشکشویی مبلمان ، موکت و فرش  در محل را ، جهت رفاه حال مشتریان خود در لیست خدمت رسانی  قرار داده اند .  
 
خشکشویی قالی بدون آب چگونه انجام میشود؟
یکی از سوالات متداول این است که آیا خشکشویی قالی به محل خشک کردن و آبگیری ختم میشود؟!
در پاسخ باید بگوییم : خیر، خشکشویی فقط خشک کردن نیست!!!
 خشکشویی فرش  باید به طور مداوم انجام شود تا عمر قالی طولانی تر شود . قالی هایی که بافت آنها تماما  پشم میباشند دارای مقاومت بسیار بالا و ماندگاری طولانی تری نسبت به سایر فرش های دیگر هستند و میتوانید از فرش پشمی در مکان های پرحرارت  مثلا در مجاورت بخاری و شومینه استفاده کنید.
قالیشویی ها با توجه به نوع قالی (قالی پرتراکم، عتیقه، الیاف مصنوعی، سیسال، کنف، گران قیمت  و ... ) مراقبت ها و اصول حرفه ای را در جهت عملیات بهینه خشکشویی به عمل می آورند. لازم به ذکر است برای جلوگیری از کپک و قارچ در زیر فرش بهتر است از آب استفاده نشود.
 
مزایای خشکشویی فرش
بیشتر برای موقعیت های خاص (شستشوی موضعی) کاربرد دارد.
ارزان تر است
زمان کمتری استفاده میشود.
بیشتر برای قالی های ظریف و بدون رنگ ثابت استفاده میشود.
 
معایب خشکشویی قالی:
درصورتی که لکه ها قوی باشند، احتمال از بین بردن لکه ها با خشکشویی کم است.
حذف گرانول، درصورتی که شستشو بصورت کامل صورت گیرد، ممکن است بشدت به قالی آسیب وارد نماید.
محلول های موجود در  دستگاه خشکشویی ممکن است در منبع دستگاه بخار شوند، در صورت استفاده نکردن در مدت زمان طولانی، برای قالی هایی که دارای الیاف کرک ده  هستند، اصلا توصیه نمیشوند.
 
 خشکشویی مبل و فرش در منزل   
 
تفاوت خشکشویی و قالیشویی
در قالیشویی از دستگاه های صنعتی برای از بین بردن گرد و غبار و شستشو استفاده میشود و در صورت لزوم ، عملیات ترمیم انجام میشود. و در ادامه فرآیند خشک کردن صورت میگیرد. ولی در خشکشویی در  مدت زمان کم و توسط دستگاه های تولید بخار انجام میشود.
 
شستشوی مبل در منزل با دستگاه
سرویس مبل شویی در منزل خدمتی است که توسط متخصصین جهت شستشوی مبل  و لکه بری آن و با استفاده از تجهیزات ویژه، مبل های شما را مانند روز اول تمیز و درخشان می کند. به کمک دستگاه های مبل شویی، انواع مبل و حتی کوسن، تشک خوشخواب و صندلی نیز تمیز می شوند. 
دستگاه های مبل شویی مکانیزه که در سرویس  خشکشویی مبل  استفاده می شود یک ابزار صنعتی است که برای آب تمیز و آب کثیف مخزن جداگانه دارد. موتور مکنده، نازل و کف ساز از دیگر اجزای این دستگاه است. بعد از جارو کردن مبل و پاک شدن گرد و غبار توسط متخصص، نوبت به کار این دستگاه می رسد. عملکرد دستگاه به نحوی است که ابتدا ترکیب آب و مواد شوینده مخصوص مبلمان شما به صورت فوم روی سطح اسپری می شود. آلودگی ها از مبل جدا شده و در فوم حل می شوند. مواد شوینده ی با کیفیت باعث می شود نوعی فوم غلیظ ایجاد شود که درصد کمی از آن را آب تشکیل می دهد. هر چقدر میزان آب کمتر باشد، آسیب نیز کمتر است. در انتها به کمک مکش دستگاه تمامی آب و کف از روی مبل و سطح زمین جمع می شود و در مخزن جداگانه ای جمع آوری می شوند.
 
از بین بردن لکه مبل را به ما بسپارید
قبل از لکه بری مبل ابتدا باید از نوع لکه مطمئن شد و سپس اقدام به رفع آن نمود. مثلا لکه های چربی یکی از انواع سرسخت لکه های مزاحم است که فقط با خدمات مبلشویی از بین می رود! خدمات شستشوی مبل در محل یکی از سرویس های پرکاربرد و البته پرطرفداراست. متخصصین آموزش دیده با توجه به نوع مبل و لکه های آن از روش شستشوی مبل مناسب و مواد شوینده مخصوص استفاده می کنند.
 
مراحل شست و شوی مبل در منزل
اولین قدم، لکه گیری با پاک کننده های مخصوص است؛
قدم بعدی، شست شو با دستگاه است؛
و قدم آخر آبگیری است.

مراحل مبل شویی در منزل شما با استفاده از دستگاه
شاید سوال شماهم این باشد که استفاده از دستگاه مبل شویی در منزل شامل چه مواردی می شود و این دستگاه چگونه کار می کند. 

خروج بخار داغ از دستگاه
بخار خارج شده از دستگاه شوینده با درجه حرارت بالا بر روی مبل می نشیند. این روش برای از بین بردن گرد و غبار و سایر ذرات ناسالم از سطح مبل استفاده می شود. این روش خاک و گرد و غبار را از بین می برد وهیچ گونه خیسی و اثرات مضر از خود به جا نمی گذارد.
در نتیجه ، خراب شدن و جمع شدن پارچه کاهش یافته و تنها در چند ساعت می توان کل مبلمان را تمیز کرد. این روش علاوه بر اینکه مبلمان را به طور قابل توجهی تمیز می کند هزینه کمی هم دارد. در واقع این روش ، همان بخارشویی خودمان است و در سرویس مبل شویی در منزل استفاده می شود.

تمیزی با استفاده از مواد شوینده
از محصولات شیمیایی و شوینده ایمن استفاده می شود و برای انواع پارچه ها از جمله چرم مورد استفاده هستند. در این روش از شامپوی خشک و فوم های شوینده استفاده می شود و به طور موثر خاک را از بین می برد و در کوتاه ترین مدت  خشک می شود. در واقع ، تقریباً بلافاصله می توانید بعد از اتمام تمیز کردن مبل روی آن بنشینید.
محلول های فوم با فشار روی مبل نشسته و روی لکه ها متمرکز می شوند و برای مدت کوتاهی به جنگ با لکه ها می پردازند. از آنجا که می توان میزان کف را توسط کاربر کنترل کرد ، احتمال آسیب رطوبت کمتر است.

خشک کردن
برای خشک کردن و پاک کردن فوم هایی که روی مبل جا خوش کرده اند. از قسمت مکنده دستگاه مبل شور استفاده می شود. همه کثیفی ها به همراه آب و کف توسط دستگاه مکیده می شوند و به مخزن آب های کثیف دستگاه منتقل می شوند.
خشک کشویی یک مهارت است و به دستان متخصصی که آن را انجام می دهد ربط دارد. اگر متخصص مربوطه در این مورد بسیار ماهر باشد تمام رطوبت مبل را جذب کرده و درنهایت تقریبا یک مبل خشک شده را به شما در منزل تحویل می دهد.

 خشکشویی مبل و فرش در منزل  
 
مبل شویی ارزان یک ترفند تبلیغاتی است!
با توجه به بالا بودن قیمت شوینده مبلمان اصل و درجه یک توصیه می کنیم دنبال سرویس مبل شویی ارزان نباشید. با یک جستجوی ساده در اینترنت یا ورق زدن آگهی ها، عبارت مبل شویی ارزان را زیاد می بینید اما آیا سرویس با کیفیت شستشوی مبل در منزل جزء خدمات ارزان است؟

برچسب ها :

خشکشویی مبل

قالیشویی

شستشوی مبل

خشکشویی فرش