پرده پذیرایی و انواع مدل آن

پرده یکی از چیزهای مهم برای هر خانه است و میتواند در زیبایی خانه تاثیر بسزایی داشته باشد اما باید دانست که کدام پرده برای هر قسمت منزل مناسب تر میباشد. پرده در زیبایی خانه نقش بسیار مهمی دارد که اگر بدانید چه نوع پرده ای مناسب فضای منزل شما است خیلی بهتر میباشد .
تعریف ساده ای دارد. یک تکه پارچه که برای جلوگیری از ورود نور یا کم نور کردن محیط داخلی ساختمان و همچنین برای رعایت حریم داخل منزل استفاده میشود. از هر کسی که درباره پرده بپرسید همین تعریف را کم و بیش تحویل تان میدهد.
اما پرده فقط این نیست. طراحان داخلی به پرده به چشم یکی از مهم ترین عناصر چیدمان خانه نگاه مینمایند؛ عنصری که برای زیبایی خانه به عوامل زیادی مانند انتخاب درست طرح و نقشه و حتی جنس و بافت نیاز دارد. برای اینکه خانه ای امن و گرم داشته باشید از معجزه پرده ها غافل نگردید.
 
 پرده پذیرایی و انواع مدل آن      
 
نقش پرده در دکوراسیون داخلی بی شک بر هیچ کس پوشیده نیست که تنوع آن ها را میتوان در  پرده فروشی  ها مشاهده کرد. در گذشته پرده ها اغلب به عنوان سدی برای جلوگیری از نفوذ گرما و سرما به داخل منازل استفاده می شد. اما امروزه پرده ها یکی از عناصر بسیار مهم در دکوراسیون داخلی منازل هستند که در واقع تاثیر بسیار زیادی بر کل فضای داخلی خواهند داشت، به شکلی که در بسیاری از منازل که جای پرده در آنها خالی است، متخصصان طراحی داخلی در برخی از موارد حتی بر روی یک دیوار کانونی و مناسب از پرده ها برای تغییر دکوراسیون استفاده می کنند.
پرده ها اغلب در فضای داخلی با کوسن ها و فرش ها ست می شوند. اجزایی که ست شدن آنها با یکدیگر ظرافت و هماهنگی بسیار بیشتری به فضای داخلی شما اضافه خواهند کرد. عموما پرده ها در دو دسته با سبک کلاسیک و تجملاتی با پارچه هایی سنگین و جزییاتی فراوان دوخته می شوند و یا به شکل مدرن و با پارچه های سبک همچون حریر، گیپور، تور و بدون والان خواهند بود. در انتها انتخاب درست و  خرید پرده   پذیرایی و یا اتاق خواب بستگی به سبک دکوراسیون کلی فضا، مدل کاغذ دیواری و رنگ های استفاده شده در آن دارد.
همواره برای زیبایی و ایجاد خطای دید در فضای خود از پرده های یکدست استفاده کنید. بهترین حالت این است که پرده های یک تکه استفاده کنید تا فضای شما بزرگتر دیده شود. اگر پنجره های کوچکی دارید و در کنار آن قسمتی از دیوار وجود دارد بهترین راه این است که کمی چوب پرده را بزرگتر را در نظر بگیرید و پرده ای پهن تر انتخاب کنید. به این شکل فضای شما بزرگتر از آنچه که هست به چشم خواهد آمد.
  
پرده اتاق پذیرایی و نشیمن
اتاق پذیرایی، اتاق نشیمن و اتاق غذاخوری. در خانه های بزرگ هر کدام از این فضاها مشخصه خاص خودشان را دارند و فضایی مجزا. این وسط اهمیت  خرید پرده پذیرایی  از همه جا زیادتر میباشد؛ مهم ترین قسمت خانه که در دید همه قرار دارد و مورد قضاوت دیگران واقع میشود. در خانه های کوچک هم که دیگر فرقی ندارد؛ پرده نشیمن، پذیرایی و. . . همه یکی است و با اهمیت. برای اینکه نمای خانه را با پرده ها زیباتر نمایید، سوای جنس خاصی که برای پرده های پذیرایی در نظر گرفته می شود باید به طرح مناسب شان هم بیاندیشید. در اتاق پذیرایی اغلب تلفیقی از سه یا چهار پرده را در قالب والان، دکور، پرده اصلی زمینه و پرده آستری آویزان مینمایند، که به لحاظ جنس و حتی ضخامت با هم متفاوت هستند. پارچه پرده این محیط، معمولا از میان رنگ های کرم، شیری، سفید، طلایی با بافت هایی ساده یا طرحدار انتخاب میگردد. این بسته به نوع دکوراسیون کلاسیک، مدرن، معاصر و. . . دارد که شما را به سمت چه طرح و حتی جنسی می کشد اما، با چند ترفند ساده می توانید به پرده های خانه جلوه بیشتری بدهید.اگر می خواهید سقف خانه تان بلند تر به نظر برسد، چوب پرده را هر قدر که می توانید بالا ببرید. پرده ها هر قدر که بالاتر باشند خانه بزرگ تر نشان داده می شود. یکی کردن پنجره ها هم می تواند خانه را بزرگ و عریض نماید. اگر فضای بین دو پنجره زیاد نیست می توانید به جای جدا کردن پرده ها آنها را یک سره درست کنید. این توهم که فضای بین دو پنجره هم باز است، خانه را عریض تر می کند. برای پنجره های بلند از قاب های چوبی بالای پرده استفاده کنید و در زمانی که پنجره ها کوتاه هستند، اصلا سراغ این ابزار خاص نروید. معمولا در پنجره های کوتاه و معمولی از پرده هایی استفاده می کنند که حاشیه پایین شان تزیینات بیشتری دارد و نگاه بیننده به آن قسمت جلب می شود. سعی کنید پرده هایی انتخاب نمایید، که از بالا تا یک سوم پایانی ساده هستند و در یک سوم پایانی در قسمت پنجره های پایین، طرحدار می شوند و نقش و نگار دارند. در پنجره های بلند هم می توانید به جای تزیینات قسمت پایین پرده، قسمت بالای آن را با رنگ یا طرح خاصی تزیین کنید؛ این طوری بلندی پرده ها کمتر به نظر می رسد
 
 پرده پذیرایی و انواع مدل آن  

انواع مدل پرده های ساده حریر و گیپور 
قبل از هر چیزی باید فکر خود را متمرکز کرده و ببینید چه انتظاری از مدل پرده انتخابی خود دارید؟ اگر برای منزل کوچک خود پرده می خرید، حتما از رنگ های روشن و مدل های ساده استفاده کنید. این مدل ها علاوه بر آنکه برای فضاهای کوچک مناسب هستند تا حد بسیار زیادی منجر می شوند تا منزل شما بزرگتر از آنچه که هست دیده شود. عموما برای خانه های کوچک استفاده از یک  پرده پذیرایی  حریر زیبا و یا گیپور بسیار مناسب خواهد بود.
 
پردهای ساده و شیک پذیرایی
برای خانه هاییکه ارتفاع دیوارها کم بوده و در واقع سقف خانه کوتاه است بهتر است از پرده های ساده و بدون والان استفاده کنید. اگر تمایل به استفاده از والان دارید اما سقف خانه شما کوتاه است، می توانید از پارچه های ضخیم تر به عنوان یک شال در طرفین و بر روی یک پرده ساده و حریر بهره ببرید. برای چنین خانه هایی بهترین حالت این است که چوب پرده را در بالاترین قسمت سقف زده و سپس پرده ای بلند تا روی زمین انتخاب کنید.
  
چه پردهای بخرم؟ چه رنگی؟
نگاهی کلی به فضای داخلی خود بیاندازید، سبک دکوراسیون داخلی را مشخص کنید و سپس به دنبال خرید پرده بروید. بهتر است سبک پرده ای که انتخاب می کنید با سبک دکوراسیون داخلی شما هماهنگ باشد. اگر سبک دکوراسیون داخلی کلاسیک دارید پرده پذیرایی خود را نیز کلاسیک انتخاب کنید. اما در اینجا یک نکته مهم وجود دارد؛ برای جلوگیری از درهم ریختگی ظاهری در فضای خود اگر اجزای دکوراسیون شما دارای جزییات زیادی است و در واقع دکوراسیون شلوغی دارید، از پرده هایی ساده تر استاده کنید و بر عکس؛ با این کار تعادل بسیار زیادی را در فضای داخلی ایجاد خواهید کرد.

برچسب ها :

خرید پرده

پرده فروشی

پرده پذیرایی

خرید پرده پذیرایی