انواع مدل پرده کرکره

انواع پرده کرکره منزل، مدل های پرطرفدار برای خانه شما!
انتخاب پرده منزل به نوبه خود از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. نقش این المان و عنصر دکوراسیونی در چیدمان و کارآیی فضای منزل به حدی است که می توان با انتخابی اشتباه به طور کلی دکوراسیون خانه را تحت تاثیر قرار داد. در این میان انواع پرده منزل نیز دارای تنوع بسیاری هستند و با توجه به نوع کارکرد فضا، سلیقه افراد، بودجه، ماهیت فضا و... می تواند به شکل متفاوتی انتخاب شود. یکی از محبوب ترین و پرانتخاب ترین پرده های منزل،  پرده کرکره ای  منزل هستند. در این مطلب با ما همراه باشید تا در این رابطه بیشتر صحبت کنیم و شما را با انواع  پرده کرکره  منزل آشنا نماییم.
 
 انواع مدل پرده کرکره  
 
انواع پرده کرکره منزل
طبیعتا می توان انتظار داشت که پرده های کرکره ای از تنوع بالایی برخوردار باشند و به دنبال آن نیز بتوانند در فضاهای متفاوتی از خانه مورد استفاده قرار بگیرند. در این میان آشنایی با هر کدام از انواع پرده کرکره منزل می تواند به شما کمک کند تا در انتخاب خود راحت تر عمل کنید و بتوانید  برای  خرید پرده  به دنبال پرده ای باشید که با توجه به شرایط فضای خانه و همین طور سلیقه شما گزینه ایده آلی باشند.

پرده کرکره ای آلومینیومی
یکی از معروف ترین و محبوب ترین انواع پرده کرکره منزل  پرده های کرکره ای آلومینیومی هستند که استحکام و دوام بالایی دارند و می توان با کمک آنها میزان روشنایی و تاریکی خانه را تنظیم و کنترل کرد. در این نمونه از پرده های کرکره ای شما می توانید منظره یکپارچه ای را در اتاق خود ایجاد کنید.

غالبا از این نوع پرده های کرکره ای در فضاهای اداری استفاده می شود، اما شما می توانید مدل های متنوع تری از آنها را نیز در محیط های دیگری از جمله خانه مورد استفاده قرار دهید.
 
 انواع مدل پرده کرکره   
پرده شید
پرده های شید یکی دیگر از انواع پرده کرکره ای هستند که برای دکوراسیون داخلی منزل گزینه های ایده آلی به شمار می آِند. این نوع از پرده های کرکره ای با قرار دادن سایه هایی از نور در فضای خانه می توانند نورپردازی دکوراسیون داخلی خانه تان را تنظیم نمانید. با این حال هر زمانی هم که خواستید می توانید با کنار کشیدن آنها پذیرای نور مستقیم خورشید به داخل خانه باشید. 
این نوع از پرده های کرکره ای غالبا استحکام خوبی دارند و می توانند در مدل هایی از قبیل پرده های شید دستی و یا مکانیزه مورد استفاده قرار بگیرند. نمونه های مکانیزه پرده های شید با کمک ریموت کنترل و از راه دور تنظیم می شوند و به مراتب کار شما را راحت تر می نمایند.

این پرده ها گزینه مناسبی برای فضاهای پذیرایی هستند. شما می توانید بر حسب نیاز از انواع جنس های ضخیم و نازک برای سفارش آنها استفاده کنید. در صورتی که فضای پذیرایی تان نیاز به نور بیشتر دارد، جنس پارچه پرده را نازک تر انتخاب کنید و اگر قصد دارید از شدت نور بکاهید، از پارچه های با ضخامت بیشتر استفاده کنید.
 
   
 
پرده های کرکره ای چوبی
یکی دیگر از نمونه ها و انواع پرده کرکره منزل، پرده های چوبی هستند که به لحاظ متریال طبیعی خود می توانند محیط خانه شما را به کلی تحت تاثیر خود قرار دهند. این نوع از پرده های کرکره ای غالبا از چوب های بامبو، توس و یا افرا ساخته می شوند و می توانند فضای اتاق و خانه شما را به کلی گرم و صمیمی تر جلوه دهند.

با این حال شما می توانید این نمونه از پرده های کرکره ای را در فضاهای رسمی و اداری نیز مورد استفاده قرار دهید. طبیعی است که انتظار رود این نوع از پرده ها قیمت بالاتری نیز داشته باشند.

انواع پرده کرکره ای در دکوراسیون منزل
پرده کرکره ای شما باید متناسب با فضاهای مختلف از خانه انتخاب شود. برای مثال در این مطلب به دکوراسیون آشپزخانه پرداخته شده است و اینطور آمده که پرده کرکره در دکوراسیون آشپزخانه با کنترل شدت تابش نور خورشید می تواند فضایی روشن بوجود آورد که در عین حال از برخورد نور و آزار چشم جلوگیری کند. برای دکوراسیون آشپزخانه می توان از نوع پرده کرکره ای استفاده کنید که از بالا جمع می شوند. پرده های رولی پارچه ای و طرح دار که از بالا جمع می شوند هم برای دکوراسیون آشپزخانه مناسب هستند.

علاوه بر این در رابطه با فضاهای مهم دیگری از جمله اتاق کار نیز گفته شده که یکی از ویژگی های متفاوتی که در دکوراسیون اتاق کار وجود دارد این است که به علت استفاده از کامپیوتر باید نور به خوبی در آن فیلتر شده و نور مزاحم و شدیدی وارد فضا نشود. پرده کرکره در دکوراسیون اتاق کار به خوبی می تواند از شدت ورود نور خورشید به فضا بکاهد و در عین حال از تاریک شدن فضا هم جلوگیری کند. در واقع با پرده کرکره در دکوراسیون منزل به علت ورقه هایی که دارد، می توان زاویه ورود نور به فضا را تغییر داد. برای  خرید پرده کرکره ای  شما می توانید با مطالعه کامل این مطلب  و یا مشاوره با کارشناسان فروشگاه های  پرده فروشی ، از چگونگی استفاده از پرده کرکره ای در دکوراسیون منزل خود باخبر شوید.

برچسب ها :

پرده کرکره ای

خرید پرده

پرده فروشی

خرید پرده کرکره ای

پرده کرکره