×
اطلاعات تماس با پشتیبانی

تلفن پشتیبانی :02155074243, 09122831446

ویژگی های یک آتلیه کودک حرفه ای

یک آتلیه کودک باید دارای محیطی آرام و جذاب باشد که بتوانند برای راحتی کار خودشان کودکان را بیشتر با خود همراه کنند. عکاس کودک چه خانم و چه آقا ابتدا باید دارای برخورد صمیمی با والدین باشد چرا که کودکان به روابط ها توجه میکنند و سپس عکاس باید خودش و دوربینش را به کودک بشناسد تا کودک به جای احساس غریبی، احساس صمیمیت کند. مهمترین بخش کار آتلیه کودک همین است!
چرا که کودک در هر سنی که باشد اگر نتواند جذب فضای داخل آتلیه شود عکاس تحت هیچ شرایطی قادر به عکاسی از او نخواهد بود و اگر هم یک درصد بتواند عکس بگیرد عکس های خوبی به نظر نخواهد آمد. در واقع  چیدمان و دکوراسیون آتلیه و تنوع آن به گونه ای باشد که کودک محو آن شود و تنها چیزی که به ذهنش نرسد گریه کردن و احساس غریبی باشد.
یک عکاس کودک خوب و حرفه ای عکاسی است که بدون اجبار بتواند به راحتی لبخندهای زیبای کودک را روی صورتش بنشاند  و هم صبور باشد و کودکان را دوست داشته باشد تا بتواند آن ها را نترساند و از بد خلقی کودک جلوگیری کند. به این صورت هم می تواند کار حرفه ای خود را انجام دهد و هم کودکان را از فضای منفی دور کند. همه کودکان دارای یک خلق نیستند و متفاوتند. پس فضای آتلیه باید یک فضای همکاری بین عکاس و والدین باشد.

کی به آتلیه برویم؟
این یک موضوع سلیقه ای است. عده ای دوست دارند از زمان نوزادی بچه هم عکس های زیبا داشته باشند چون به سرعت دوره نوزادی پشت سر گذاشته میشود و دارای خاطرات مخصوص به خودش است. بعضی هم معتقد هستند چون در زمان نوزادی کودک نمیتواند بنشیند و حالات مختلف بگیرد خیلی تنوع عکس نخواهند داشت. بنابراین تصمیم میگیرند بعد از ۶ ماهگی کودک به آتلیه بروند یا زمانی که نوزاد حداقل دو دندان بالا و پایین را داشته باشد.
جشن های تولد سالانه کودکان را خیلی جدی بگیرید و سعی کنید این خاطرات زیبا را ثبت کنید. میتوانید از کارکنان آتلیه برای روز تولد در منزلتان وقت رزرو کنید. اگر فکر میکنید روز تولد بسیار شلوغ است و درگیر مهمانی هستید چند روز قبل از تولد به آتلیه مجهز مراجعه کنید تا فضای جشن تولد برای شما آماده کرده و عکس های شما را ثبت کند.

ویژگی های یک آتلیه خوب

بدون ورودیه و بدون محدودیت

هنگام رزرو وقت هیچ هزینه ای برای ورودی به آتلیه دریافت نمیکند و همچنین بعد از عکاسی محدودیتی در انتخاب عکس و سقف خرید در نظر نمی گیرد. البته بعضی از آتلیه ها برای آتلیه خود هزینه ورودی ندارند ولی اگر بخواهند به مکان شما مثل منزل بیایند یا مکانی در بیرون مثل باغ یا طبیعت بیایند از شما هزینه میگیرند. به عنوان مثال حداقل مبلغ ۲۰۰ هزار تومان دریافت می‌کنند!
بعضی والدین برای رعایت حال کودک یا نوزاد یا مسائل بهداشتی آن ها تر جیح میدهند در منزلشان عکاسی صورت بگیرد. همچنین قرار گرفتن در محیط آشنا حس امنیت  را در کودک به ار مغان می‌آورد وباعث زیبایی و خاطره انگیزی عکس می‌شود. معمولا یک آتلیه خوب این امکان را به شما می‌هد که یک عکاس حرفه‌ای در منزل داشته باشید.

دکورهای متنوع و به روز

مجهز باشد! دارای امکانات متنوع و به روز باشد و از دکوراسیون اختصاصی استفاده نماید. طراحی دکوراسیون نیازمند خلاقیت است زیرا یک مشتری دائمی ممکن است در فاصله کوتاهی به آتلیه مراجعه کند که در این صورت قطعا عکس های تکراری نمیخواهد.

برچسب ها :

آتلیه کودک حرفه ای

آتلیه عکاسی حرفه ای