تلفن و سایر اطلاعات تماس

چگونه در خانه ایستگاه آتش نشانی داشته باشیم؟

معاون امور اجتماعی و فرهنگی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با بیان اینکه قطعا وجود ابزار اطفایی و سیستم‌های ایمنی حتی به صورت حداقل‌ها الزامی است، گفت: بسیاری از منازل با کپسول‌های آتش‌نشانی تجهیز شده‌اند؛ اما برخی از شهروندان بارها از کنار ‌آن می‌گذرند و حتی توجه نمی‌کنند که با کارآیی این کپسول‌ها آشنایی لازم را ندارند.
رسول هلالی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به لزوم اهمیت دادن به سیستم‌های اعلام و اطفای حریق اظهار کرد: هر چه تکنولوژی پیشرفت می‌کند نوع حوادث نیز متغیرتر می‌شود و باید آمادگی خود را همزمان با این پیشرفت افزایش دهیم و عقب نمانیم.
به گفته وی، طبق اطلاعات در سال‌های گذشته بافت و ساخت خانه‌ها طوری بود که حین وقوع حریق حدود ۱۵ تا ۱۷ دقیقه زمان برای فرار وجود داشت در حالی که امروز این مدت به ۲ تا ۳ دقیقه کاهش پیدا کرده است. در این شرایط سیستم اعلام حریق اهمیت بسیاری پیدا می‌کند چون فرصت فرار از حریق را افزایش می‌دهد.
معاون امور اجتماعی و فرهنگی سازمان آتش‌نشانی درباره لزوم آماده داشتن کپسول‌های آتش‌نشانی در منازل، ادارات، مدارس و... گفت: بسیاری از منازل با کپسول‌های آتش‌نشانی تجهیز شده‌اند؛ اما برخی از شهروندان بارها از کنار ‌آن می‌گذرند و حتی توجه نمی‌کنند که با کارآیی این کپسول‌ها آشنایی لازم را ندارند. مطالبه گری در خصوص یادگیری برخی از این موارد جزیی از تکالیف شهروندی است. 
هلالی گفت: همه ما درباره حقوق شهروندی صحبت می‌کنیم اما باید درباره تکالیف شهروندی نیز صحبت کنیم، همه باید برای یادگیری ایمنی مطالبه گر باشند.
معاون امور اجتماعی و فرهنگی سازمان آتش‌نشانی افزود: متاسفانه بخشی از جامعه نسبت به این موضوع بی‌توجه هستند، در این حالی است که در کنار فرهنگ سازی باید اعضای یک جامعه نیز مطالبه گر باشند.
هلالی با بیان اینکه بارها بر اهمیت وجود تجهیزات اعلام و اطفاء، خاموش کننده‌های دستی و.. تاکید شده اما توجه به آن‌ها نیز امری ضروری است، گفت: قطعا وجود ابزار اطفایی و سیستم‌های ایمنی حتی به صورت حداقل‌ها الزامی است.
وی اظهار کرد: خاموش‌کننده‌ دستی از وسایل اطفایی است که می‌تواند مثل یک ایستگاه آتش‌نشانی عمل کند البته به شرط اینکه زود متوجه حریق شویم، نحوه استفاده از این خاموش کننده را بلد باشیم و خاموش کننده آماده باشد. با توجه به اینکه معمولا اکثر حریق‌ها کوچک هستند. بنابراین اگر شرایط ذکر شده فراهم باشد یک کپسول خاموش کننده می‌تواند مثل ایستگاه آتش‌نشانی کارآمد باشد.
معاون امور اجتماعی و فرهنگی سازمان آتش‌نشانی با تاکید بر اینکه جانمایی، تعداد این کپسول‌ها دارای استانداردهای خاص است، گفت: شهروندان می‌توانند با مراجعه به نزدیکترین ایستگاه آتش‌نشانی و اعلام نیاز در خصوص بهره‌مندی از آموزش‌ها، به صورت تئوری و هم به صورت عملی آموزش ببینند،‌ اگر هم فضای مورد نیاز در دسترس نباشد ثبت نام آن ها انجام می‌شود و در ادامه از سوی سازمان اجرا خواهد شد.
منبع : ایسنا

برچسب ها :

ایستگاه آتش نشانی

ایستگاه آتش نشانی در منزل

کپسول آتش نشانی در منزل

برچسب ها

مهدی یزدان پناه

نماینده انحصاری اعلام حریق سایان در استان قم

آژیر فلاشر آتش نشانی

نمایندگی کپسول آتش نشانی برند بایا سیلندر در استان قم

نمایندگی انحصاری anges در استان قم

شارژ کپسول آتش نشانی در استان قم

کنترل پنل اعلام حریق سایان در قم

نمایندگی انحصاری اسپرینکلر شاهان در قم

نمایندگی کپسول آتش نشانی برند کاوه در قم

نمایندگی کپسول آتش نشانی برند پارسا در قم

فروش شستی اعلام حریق

فروش دتکتور حرارتی در قم

فروش کپسول آتش نشانی در قم

نمایندگی انحصاری کپسول آتش نشانی برند دریا در قم

فروش لوازم و تجهیزات ایمنی در قم

فروش لوازم اعلام حریق برند سایان در قم

فروش دتکتور دودی در قم

فروش اسپرینکلر در قم

نمایندگی کپسول آتش نشانی بهمن

لوازم آتش نشانی مهدى یزدان پناه در استان قم

نمایندگی کپسول آتش نشانی برند باران در قم

نمایندگی کپسول آتش نشانی برند پیشرام در قم

نمایندگی کپسول های co2 آتش نشانی آریا در قم

نمایندگی انحصاری اسپرینکلر shn در قم

فروش باتری

فروش چراغ ریموت آتش نشانی در قم

فروش بهترین لوازم و تجهیزات ایمنی در قم

اعلام حریق آدرس پذیر در قم

درب ضد حریق در قم

×
اطلاعات تماس
شعبه 1
**** 0253
**** 0912
قم-خ امام نرسیده به سه راه خورشید روبه روی کوچه 61
تلفن و آدرس